Avropa çempionatı

2023-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2023
Zaqreb, Xorvatiya
57
Sərbəst
Əliabbas Rzazadə
I
2023
Zaqreb, Xorvatiya
70
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2023
Zaqreb, Xorvatiya
70
Yunan-Roma
Həsrət Cəfərov
I
2023
Zaqreb, Xorvatiya
72
Yunan-Roma
Ülvü Qənizadə
I
2023
Zaqreb, Xorvatiya
50
Qadın
Mariya Stadnik
I
2023
Zaqreb, Xorvatiya
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
97
Sərbəst
Maqomedxan Maqomedov
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
63
Yunan-Roma
Taleh Məmmədov
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
130
Yunan-Roma
Sabah Şəriəti
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
57
Qadın
Jalə Əliyeva
II
2023
Zaqreb, Xorvatiya
86
Sərbəst
Abubakr Abakarov
III
2023
Zaqreb, Xorvatiya
125
Sərbəst
Georgi Meşvildişvili
III
2023
Zaqreb, Xorvatiya
60
Yunan-Roma
Nihat Məmmədli
III

2022-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2022
Budapeşt, Macarıstan
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
I
2022
Budapeşt, Macarıstan
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
I
2022
Budapeşt, Macarıstan
97
Sərbəst
Maqomedxan Maqomedov
I
2022
Budapeşt, Macarıstan
63
Yunan-Roma
Taleh Məmmədov
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
57
Sərbəst
Əliabbas Rzazadə
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
65
Sərbəst
Hacı Əliyev
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
79
Sərbəst
Əşrəf Aşırov
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
86
Sərbəst
Abubakr Abakarov
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
65
Qadın
Elis Manolova
II
2022
Budapeşt, Macarıstan
60
Yunan-Roma
Murad Məmmədov
III
2022
Budapeşt, Macarıstan
67
Yunan-Roma
Həsrət Cəfərov
III
2022
Budapeşt, Macarıstan
72
Yunan-Roma
Ülvü Qənizadə
III
2022
Budapeşt, Macarıstan
87
Yunan-Roma
İslam Abbasov
III
2022
Budapeşt, Macarıstan
74
Sərbəst
Turan Bayramov
III
2022
Budapeşt, Macarıstan
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
III

2021-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2021
Varşava, Polşa
50
Qadın
Mariya Stadnik
I
2021
Varşava, Polşa
70
Sərbəst
Turan Bayramov
II
2021
Varşava, Polşa
63
Yunan-Roma
Taleh Məmmədov
II
2021
Varşava, Polşa
57
Sərbəst
Əfqan Xaşalov
III
2021
Varşava, Polşa
65
Sərbəst
Əli Rəhimzadə
III
2021
Varşava, Polşa
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
III
2021
Varşava, Polşa
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
III
2021
Varşava, Polşa
77
Yunan-Roma
Sənan Süleymanov
III

2020-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2020
Roma, İtaliya
77
Yunan-Roma
Sənan Süleymanov
I
2020
Roma, İtaliya
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
I
2020
Roma, İtaliya
70
Sərbəst
Ağahüseyn Mustafayev
II
2020
Roma, İtaliya
65
Qadın
Elis Manolova
II
2020
Roma, İtaliya
65
Sərbəst
Əli Rəhimzadə
III
2020
Roma, İtaliya
79
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
III
2020
Roma, İtaliya
92
Sərbəst
Aslanbek Alborov
III
2020
Roma, İtaliya
125
Sərbəst
Camaləddin Məhəmmədov
III
2020
Roma, İtaliya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
III
2020
Roma, İtaliya
60
Yunan-Roma
Murad Bazarov
III
2020
Roma, İtaliya
72
Yunan-Roma
Ülvü Qənizadə
III
2020
Roma, İtaliya
87
Yunan-Roma
İslam Abbasov
III
2020
Roma, İtaliya
62
Qadın
Tatyana Omelçenko
III

2019-cu il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2019
Buxarest, Rumıniya
65
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2019
Buxarest, Rumıniya
79
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
I
2019
Buxarest, Rumıniya
92
Sərbəst
Şərif Şərifov
I
2019
Buxarest, Rumıniya
65
Qadın
Elis Manolova
I
2019
Buxarest, Rumıniya
70
Sərbəst
Ağahüseyn Mustafayev
II
2019
Buxarest, Rumıniya
87
Yunan-Roma
İslam Abbasov
II
2019
Buxarest, Rumıniya
57
Sərbəst
Mahir Əmiraslanov
III
2019
Buxarest, Rumıniya
97
Sərbəst
Nurməhəmməd Hacıyev
III
2019
Buxarest, Rumıniya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
III
2019
Buxarest, Rumıniya
63
Yunan-Roma
Taleh Məmmədov
III
2019
Buxarest, Rumıniya
57
Qadın
Alyona Kolesnik
III
2019
Buxarest, Rumıniya
59
Qadın
Elmira Qəmbərova
III
2019
Buxarest, Rumıniya
62
Qadın
Tatyana Omelçenko
III

2018-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2018
Kaspiysk, Rusiya
50
Qadın
Mariya Stadnik
I
2018
Kaspiysk, Rusiya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
I
2018
Kaspiysk, Rusiya
57
Sərbəst
Georgi Edişeraşvili
I
2018
Kaspiysk, Rusiya
65
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2018
Kaspiysk, Rusiya
60
Yunan-Roma
Murad Məmmədov
II
2018
Kaspiysk, Rusiya
72
Yunan-Roma
Rəsul Çunayev
II
2018
Kaspiysk, Rusiya
65
Qadın
Elis Manolova
II
2018
Kaspiysk, Rusiya
86
Sərbəst
Aleksandr Qostiyev
II
2018
Kaspiysk, Rusiya
92
Sərbəst
Şərif Şərifov
II
2018
Kaspiysk, Rusiya
57
Qadın
Alyona Kolesnik
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
59
Qadın
Tatyana Omelçenko
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
72
Qadın
Səbirə Əliyeva
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
77
Yunan-Roma
Elvin Mürsəliyev
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
70
Sərbəst
Murtuz Müslümov
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
79
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
79
Sərbəst
Nurməhəmməd Hacıyev
III
2018
Kaspiysk, Rusiya
125
Sərbəst
Cəmaləddin Məhəmmədov
III

2017-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017
Novi Sad, Serbiya
48
Qadın
Mariya Stadnik
I
2017
Novi Sad, Serbiya
57
Sərbəst
Georgi Edişeraşvili
I
2017
Novi Sad, Serbiya
74
Sərbəst
Murad Süleymanov
II
2017
Novi Sad, Serbiya
86
Sərbəst
Aleksandr Qostiyev
II
2017
Novi Sad, Serbiya
125
Sərbəst
Cəmaləddin Məhəmmədov
II
2017
Novi Sad, Serbiya
55
Qadın
Alyona Kolesnik
III
2017
Novi Sad, Serbiya
60
Qadın
Tatyana Omelçenko
III
2017
Novi Sad, Serbiya
70
Sərbəst
Ruslan Dibirhacıyev
III

2016-cı il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2016
Riqa, Latviya
48
Qadın
Mariya Stadnik
I
2016
Riqa, Latviya
58
Qadın
Nataliya Sinişin
I
2016
Riqa, Latviya
74
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
II
2016
Riqa, Latviya
86
Sərbəst
Aleksandr Qostiyev
II
2016
Riqa, Latviya
60
Qadın
Yuliya Ratkeviç
III
2016
Riqa, Latviya
61
Sərbəst
Hacı Əliyev
III
2016
Riqa, Latviya
66
Yunan-Roma
Kamran Məmmədov
III
2016
Riqa, Latviya
71
Yunan-Roma
Həsən Əliyev
III

2014-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2014
Vantaa, Finlandiya
48
Qadın
Mariya Stadnik
I
2014
Vantaa, Finlandiya
61
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2014
Vantaa, Finlandiya
70
Sərbəst
Ruslan Dibirhacıyev
I
2014
Vantaa, Finlandiya
58
Qadın
İrina Netreba
II
2014
Vantaa, Finlandiya
66
Yunan-Roma
Həsən Əliyev
II
2014
Vantaa, Finlandiya
71
Yunan-Roma
Rəsul Çunayev
II
2014
Vantaa, Finlandiya
74
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
II
2014
Vantaa, Finlandiya
97
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
II
2014
Vantaa, Finlandiya
59
Yunan-Roma
Kamran Məmmədov
III
2014
Vantaa, Finlandiya
75
Yunan-Roma
Elvin Mürsəliyev
III

2013-cu il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2013
Tbilisi, Gürcüstan
55
Yunan-Roma
Elçin Əliyev
II
2013
Tbilisi, Gürcüstan
48
Qadın
Patimat Baqomedova
III
2013
Tbilisi, Gürcüstan
55
Sərbəst
Yaşar Əliyev
III
2013
Tbilisi, Gürcüstan
60
Yunan-Roma
Kamran Məmmədov
III
2013
Tbilisi, Gürcüstan
63
Qadın
Anna Belyayeva
III
2013
Tbilisi, Gürcüstan
66
Yunan-Roma
Həsən Əliyev
III
2013
Tbilisi, Gürcüstan
120
Sərbəst
Cəmaləddin Məhəmmədov
III