Dünya çempionatı

Nailiyyətlər

2023-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2023
Belqrad, Serbiya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
I
2023
Belqrad, Serbiya
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
I
2023
Belqrad, Serbiya
63
Yunan-Roma
Murad Məmmədov
II
2023
Belqrad, Serbiya
67
Yunan-Roma
Həsrət Cəfərov
II
2023
Belqrad, Serbiya
77
Yunan-Roma
Sənan Süleymanov
II
2023
Belqrad, Serbiya
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
II
2023
Belqrad, Serbiya
97
Sərbəst
Maqomedxan Maqomedov
II

2022-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2022
Belqrad, Serbiya
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
I
2022
Belqrad, Serbiya
72
Yunan-Roma
Ülvü Qənizadə
II
2022
Belqrad, Serbiya
63
Yunan-Roma
Taleh Məmmədov
III
2022
Belqrad, Serbiya
67
Yunan-Roma
Həsrət Cəfərov
III
2022
Belqrad, Serbiya
97
Yunan-Roma
Arif Niftullayev
III
2022
Belqrad, Serbiya
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
III
2022
Belqrad, Serbiya
97
Sərbəst
Maqomedxan Maqomedov
III

2021-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2021
Oslo, Norveç
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
I
2021
Oslo, Norveç
77
Yunan-Roma
Sənan Süleymanov
II
2021
Oslo, Norveç
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
III
2021
Oslo, Norveç
60
Yunan-Roma
Murad Məmmədov
III
2021
Oslo, Norveç
86
Sərbəst
Abubakr Abakarov
III
2021
Oslo, Norveç
92
Sərbəst
Osman Nurmaqomedov
III

2019-cu il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
50
Qadın
Mariya Stadnik
I
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
82
Yunan-Roma
Rafiq Hüseynov
II
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
79
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
II
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
97
Sərbəst
Şərif Şərifov
II
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
55
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
III
2019
Nur-Sultan, Qazaxıstan
65
Qadın
Elis Manolova
III

2018-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2018
Budapeşt, Macarıstan
55
Qadın
Eldəniz Əzizli
I
2018
Budapeşt, Macarıstan
79
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
II
2018
Budapeşt, Macarıstan
50
Qadın
Mariya Stadnik
II
2018
Budapeşt, Macarıstan
72
Yunan-Roma
Rəsul Çunayev
III
2018
Budapeşt, Macarıstan
65
Qadın
İrina Netreba
III

2017-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2007
Paris, Fransa
61
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2007
Paris, Fransa
97
Sərbəst
Aslanbek Alborov
III
2007
Paris, Fransa
80
Yunan-Roma
Elvin Mürsəliyev
III

2016-cı il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2016
Budapeşt, Macarıstan
61
Sərbəst
Əhmədnəbi Qvarzatilov
III
2016
Budapeşt, Macarıstan
71
Yunan-Roma
Həsən Əliyev
III

2015-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2015
Las Veqas, ABŞ
61
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2015
Las Veqas, ABŞ
71
Yunan-Roma
Rəsul Çunayev
I
2015
Las Veqas, ABŞ
48
Qadın
Mariya Stadnik
II
2015
Las Veqas, ABŞ
59
Yunan-Roma
Rövşən Bayramov
II
2015
Las Veqas, ABŞ
125
Sərbəst
Cəmaləddin Məhəmmədov
II
2015
Las Veqas, ABŞ
58
Qadın
Yuliya Ratkeviç
III
2015
Las Veqas, ABŞ
85
Yunan-Roma
Saman Təhmasibi
III
2015
Las Veqas, ABŞ
97
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
III

2014-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2014
Daşkənd, Özbəkistan
61
Sərbəst
Hacı Əliyev
I
2014
Daşkənd, Özbəkistan
60
Qadın
Yuliya Ratkeviç
II
2014
Daşkənd, Özbəkistan
85
Yunan-Roma
Saman Təhmasibi
II
2014
Daşkənd, Özbəkistan
97
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
II
2014
Daşkənd, Özbəkistan
48
Qadın
Mariya Stadnik
III
2014
Daşkənd, Özbəkistan
71
Yunan-Roma
Rəsul Çunayev
III
2014
Daşkənd, Özbəkistan
75
Yunan-Roma
Elvin Mürsəliyev
III

2013-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2013
Budapeşt, Macarıstan
84
Yunan-Roma
Saman Təhmasibi
II
2013
Budapeşt, Macarıstan
96
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
II
2013
Budapeşt, Macarıstan
59
Qadın
Yuliya Ratkeviç
III
2013
Budapeşt, Macarıstan
96
Yunan-Roma
Şalva Qadabadze
III

2011-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2011
İstanbul, Türkiyə
55
Yunan-Roma
Rövşən Bayramov
I
2011
İstanbul, Türkiyə
84
Sərbəst
Şərif Şərifov
I
2011
İstanbul, Türkiyə
48
Qadın
Mariya Stadnik
II
2011
İstanbul, Türkiyə
51
Qadın
Patimat Baqomedova
III
2011
İstanbul, Türkiyə
59
Qadın
Sona Əhmədli
III
2011
İstanbul, Türkiyə
66
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
III
2011
İstanbul, Türkiyə
74
Sərbəst
Əşrəf Əliyev
III
2011
İstanbul, Türkiyə
120
Sərbəst
Cəmaləddin Məhəmmədov
III

2010-cu il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2010
Moskva, Rusiya
60
Yunan-Roma
Murad Bazarov
I
2010
Moskva, Rusiya
96
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
I
2010
Moskva, Rusiya
55
Qadın
Yuliya Ratkeviç
II
2010
Moskva, Rusiya
55
Sərbəst
Toğrul Əsgərov
II
2010
Moskva, Rusiya
60
Sərbəst
Zəlimxan Hüseynov
III
2010
Moskva, Rusiya
66
Sərbəst
Cəbrayıl Həsənov
III
2010
Moskva, Rusiya
66
Yunan-Roma
Vitali Rəhimov
III

2009-cu il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2009
Herninq, Danimarka
48
Qadın
Mariya Stadnik
I
2009
Herninq, Danimarka
59
Qadın
Yuliya Ratkeviç
I
2009
Herninq, Danimarka
66
Yunan-Roma
Fərid Mansurov
I
2009
Herninq, Danimarka
55
Qadın
Sona Əhmədli
II
2009
Herninq, Danimarka
60
Sərbəst
Zəlimxan Huseynov
II
2009
Herninq, Danimarka
74
Sərbəst
Çamsulvara Çamsulvarayev
II
2009
Herninq, Danimarka
96
Sərbəst
Xetaq Qazyumov
II
2009
Herninq, Danimarka
55
Yunan-Roma
Rövşən Bayramov
III
2009
Herninq, Danimarka
60
Yunan-Roma
Vitali Rəhimov
III
2009
Herninq, Danimarka
84
Sərbəst
Şərif Şərifov
III

2008-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2008
Tokio, Yaponiya
59
Qadın
Elvira Mürsəlova
III

2007-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2007
Bakı, Azərbaycan
66
Yunan-Roma
Fərid Mansurov
I
2007
Bakı, Azərbaycan
74
Sərbəst
Çamsulvara Çamsulvarayev
III

2006-cı il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2006
Quançjou, Çin
55
Yunan-Roma
Rövşən Bayramov
II
2006
Quançjou, Çin
55
Sərbəst
Namiq Abdullayev
III

2003-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2003
Nyu-York, ABŞ
60
Sərbəst
Arif Abdullayev
I

2002-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2002
Moskva, Rusiya
66
Yunan-Roma
Fərid Mansurov
II
2002
Tehran, İran
55
Sərbəst
Namiq Abdullayev
II

1998-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1998
Tehran, İran
52
Sərbəst
Namiq Abdullayev
II

1994-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1994
Tampere, Finlandiya
52
Yunan-Roma
Natiq Eyvazov
II
1994
İstanbul, Türkiyə
52
Sərbəst
Namiq Abdullayev
II
1994
İstanbul, Türkiyə
97
Sərbəst
Davud Məhəmmədov
II

1990-cı il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1990
Tokio, Yaponiya
52
Sərbəst
Aslan Ağayev
III

1987-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1987
Klermon-Feran, Fransa
48
Yunan-Roma
Məhyəddin Allahverdiyev
I
1987
Klermon-Feran, Fransa
62
Sərbəst
Xəzər İsayev
II

1986-cı il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1986
Budapeşt, Macarıstan
48
Yunan-Roma
Məhyəddin Allahverdiyev
I
1986
Budapeşt, Macarıstan
62
Sərbəst
Xəzər İsayev
I

1985-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1985
Kolbotn, Norveç
48
Yunan-Roma
Məhyəddin Allahverdiyev
I

1978-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1985
Mexiko, Meksika
74
Yunan-Roma
Arif Niftullayev
I
1985
Mexiko, Meksika
90
Yunan-Roma
Viktor Avdişev
III

1975-ci il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1975
Minsk, Belarus
52
Sərbəst
Telman Paşayev
II

1974-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1974
İstanbul, Türkiyə
48
Sərbəst
Rafiq Hacıyev
II

1963-cü il üzrə

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
1963
Sofiya, Bolqarıstan
57
Sərbəst
Aydın İbrahimov
I