Azərbaycan Güləş Federasiyası

Switch to desktop Register Login

19.12.2018 11:45

Sərbəst güləş üzrə Azərbaycan çempionları müəyyənləşib / FOTO

Materialı qiymətləndirin
(1 Səs)
Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb.

Yarışın ikinci günündə 57, 61, 65, 70, 74, 79, 86, 92, 97 və 125 kq-a qədər çəki dərəcələrində çıxış edən sərbəst güləşçilər mübarizə aparıb. Ümumilikdə güləşin bu növündə 205 pəhləvan qüvvəsini sınayıb. Gündüz seansında yarımfinalçılar müəyyənləşib. Axşam seansında isə finalçıların adına aydınlıq gəlib. Medal görüşləri dekabrın 20-də axşam seansında keçirilib və bununla da Azərbaycan çempionatına yekun vurulub.

57 kq
FİNAL - İslam Bazarqanov (Atasport) - Mahir Əmiraslanov (Neftçi) 3:5
Bürünc medal görüşü - Ağamirzə Mustafayev (Abşeron) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt-Təhsil) 0:11
Bürünc medal görüşü - Ramiz Həsənov (Gəncə) - Əfqan Xaşalov (MOİK) 0:11
1/2 final - İslam Bazarqanov (Atasport) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt-Təhsil) 6:0
1/2 final - Əfqan Xaşalov (MOİK) - Mahir Əmiraslanov (Neftçi) 1:7
1/4 final - İslam Bazarqanov (Atasport) - Ağamirzə Mustafayev (Abşeron) 10:0
1/4 final - Qubad İbadov (Şamaxı) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt-Təhsil) 0:10
1/4 final - Əliabbas Rzazadə (Zenit) - Əfqan Xaşalov (MOİK) 1:12
1/4 final - Rəhmət Cəfərzadə (Neftçi) - Mahir Əmiraslanov (Neftçi) 0:10 (tuşe)

61 kq
FİNAL - Ruslan Qasımov (Zenit) - Mircəlal Həsənzadə (Abşeron) 2:4
Bürünc medal görüşü - Tural Hüseynov (Abşeron) - Əlimuxtar Abbasov (Pəhləvan) 12:10
Bürünc medal görüşü - İntiqam Vəliyev (Neftçi) - Rəşid Babazadə (Abşeron) 6:1
1/2 final - Ruslan Qasımov (Zenit) - Əlimuxtar Abbasov (Pəhləvan) 10:0
1/2 final - Rəşid Babazadə (Abşeron) - Mircəlal Həsənzadə (Abşeron) 6:10
1/4 final - Tural Hüseynov (Abşeron) - Ruslan Qasımov (Zenit) 6:11
1/4 final - Asif Məhərrəmov (Gəncə) - Əlimuxtar Abbasov (Pəhləvan) 2:13
1/4 final - Rəşid Babazadə (Abşeron) - Səbuhi Süleymanov (Ağdam) 11:0
1/4 final - İntiqam Vəliyev (Neftçi) - Mircəlal Həsənzadə (Abşeron) 0:7 

65 kq
FİNAL - Turan Bayramov (Gəncə) - Əli Rəhimzadə (DİN) 2:1
Bürünc medal görüşü - Elmar Kazımov (MOİK) - Şamil Qurbanov (Balakən) 10:0
Bürünc medal görüşü - Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) - Qalib Əliyev (Gəncə) +:- (Əliyev çəki mərasiminə qatılmadığı üçün Hüseynov qalib elan olunub) 
1/2 final - Şamil Qurbanov (Balakən) - Turan Bayramov (Gəncə) 0:10
1/2 final - Əli Rəhimzadə (DİN) - Qalib Əliyev (Gəncə) *2:2
1/4 final - Şamil Qurbanov (Balakən) - Samir Nəbiyev (Masallı) *3:3
1/4 final - Vahid Əlizadə (Neftçi) - Turan Bayramov (Gəncə) 0:5
1/4 final - Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) - Əli Rəhimzadə (DİN) 0:10
1/4 final - Samir Hümbətov (UGİM-9) - Qalib Əliyev (Gəncə) 0:10

70 kq
FİNAL - Gitinoməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) 5:5*
Bürünc medal görüşü - Vurğun Əliyev (DİN) - Əşrəf Aşurov (MOİK) 2:6
Bürünc medal görüşü - Füzuli Hüseynov (Zenit) - Pənah İlyaslı (MOİK) 1:4
1/2 final - Gitinoməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Əşrəf Aşurov (MOİK) 10:0
1/2 final - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) - Pənah İlyaslı (MOİK) 10:0
1/4 final - Gitinoməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Vurğun Əliyev (DİN) 10:0
1/4 final - Əşrəf Aşurov (MOİK) - Abdulla Abşarov (Balakən) 11:0
1/4 final - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) - Füzuli Hüseynov (Zenit) 11:0
1/4 final - Mahal Novruzov (Neftçi) - Pənah İlyaslı (MOİK) 7:8

74 kq
FİNAL - Hacımurad Ömərov (Atasport) - Hacımurad Hacıyev (Atasport) -:+ (Ömərov zədələndiyi üçün finala çıxmayıb)
Bürünc medal görüşü - Orxan Əliyev (Hacıqabul) - Nəsib İsayev (MOİK) 3:7
Bürünc medal görüşü - Coşqun Əzimov (MOİK) - David Suynucxanov (Atasport) *1:1
1/2 final - Hacımurad Ömərov (Atasport) - Nəsib İsayev (MOİK) 12:2
1/2 final - David Suynucxanov (Atasport) - Hacımurad Hacıyev (Atasport) 2:6
1/4 final - Hacımurad Ömərov (Atasport) - Orxan Əliyev (Hacıqabul) 14:4
1/4 final - Tural Əliyev (UGİM-9) - Nəsib İsayev (MOİK) 0:11
1/4 final - Fərman Həsənov (DİN) - David Suynucxanov (Atasport) 2:7
1/4 final - Hacımurad Hacıyev (Atasport) - Coşqun Əzimov (MOİK) *3:3

79 kq
FİNAL - Rəşad Yusifli (Abşeron-DİN) - İbrahim Yusubov (Qazax) 3:5
Bürünc medal görüşü - Hidayət Həsənli (DİN) - Orxan Abbasov (MOİK) 2:3
Bürünc medal görüşü - Ravil Babazadə (Lənkəran) - Abubakr Abakarov (Atasport) 1:1*
1/2 final - Orxan Abbasov (MOİK) - Rəşad Yusifli (Abşeron-DİN) 0:9
1/2 final - İbrahim Yusubov (Qazax) - Abubakr Abakarov (Atasport) 3:0
1/4 final - Ənvər Ənvərli (Gəncə) - Orxan Abbasov (MOİK) 0:10
1/4 final - Rəşad Yusifli (Abşeron-DİN) - Hidayət Həsənli (DİN) 4:1
1/4 final - İbrahim Yusubov (Qazax) - Elçin Məmmədov (DİN) 7:3
1/4 final - Fazil Həsənov (Gəncə) - Abubakr Abakarov (Atasport) 2:10

86 kq
FİNAL - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) - Murad Süleymanov (Gəncə) 2:4
Bürünc medal görüşü - Sədman Əmirov (Zenit) - Xəzər Rzayev (Gəncə) 10:0
Bürünc medal görüşü - İslam İlyasov (Abşeron) - Kənan Əliyev (Qazax) +:- (Əliyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə yarışdan diskvalifikasiya olunub)
1/2 final - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) - Xəzər Rzayev (Gəncə) 14:1
1/2 final - Murad Süleymanov (Gəncə) - Kənan Əliyev (Qazax) 4:1
1/4 final - Sədman Əmirov (Zenit) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 0:10
1/4 final - Xəzər Rzayev (Gəncə) - Fuad Mayılov (Pəhləvan) 4:10 (tuşe)
1/4 final - Murad Süleymanov (Gəncə) - Murad Xaliqov (UGİM-9) 7:0
1/4 final - Emin Nəcəfzadə (Sərhədçi) - Kənan Əliyev (Qazax) 0:7

92 kq
FİNAL - Şamil Zubairov (Atasport) - Məhəmmədhacı Xatiyev (Atasport) 4:0
Bürünc medal görüşü - Cavid Sadıqov (DİN) - Asxab Həmzətov (Pəhləvan) 3:2
Bürünc medal görüşü - Bəxtiyar İsrafilli (Beyləqan) - Məhəmməd Əhmədzadə (DİN) 6:0 (tuşe)
1/2 final - Asxab Həmzətov (Pəhləvan) - Şamil Zubairov (Atasport) 1:1*
1/2 final - Məhəmməd Əhmədzadə (DİN) - Məhəmmədhacı Xatiyev (Atasport) 0:10
1/4 final - 
Asxab Həmzətov (Pəhləvan) - Məhəmmədsəid Qazıməhəmmədov (Atasport) +:- 
1/4 final - Şamil Zubairov (Atasport) - Cavid Sadıqov (DİN) 5:1
1/4 final - Anar Sultanov (Zenit) - Məhəmməd Əhmədzadə (DİN) 1:10
1/4 final - Bəxtiyar İsrafilli (Beyləqan) - Məhəmmədhacı Xatiyev (Atasport) 1:7

97 kq
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Aslanbek Alborov (Atasport) 4:1
Bürünc medal görüşü - Elnur Mirzəyev (UGİM-9) - İmaməddin Vəliyev (FHN) 1:11
Bürünc medal görüşü - Xəyal Xanmuradov (DİN) - Roman Bəkirov (Abşeron) 0:11
1/2 final - İmaməddin Vəliyev (FHN) - Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) 0:10
1/2 final - Roman Bəkirov (Abşeron) - Aslanbek Alborov (Atasport) 3:9
1/4 final - İmaməddin Vəliyev (FHN) - Sənan Əliyev (Qazax) +:-
1/4 final - Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Elnur Mirzəyev (UGİM-9) +:-
1/4 final - Kənan Ağayev (FHN) - Roman Bəkirov (Abşeron) 0:10
1/4 final - Xəyal Xanmuradov (DİN) - Aslanbek Alborov (Atasport) 0:11

125 kq
FİNAL - İslam Abuyev (Atasport) - Rahid Həmidli (Gömrükçü) 2:1
Bürünc medal görüşü - Mahir Əliyev (Zenit) - Teymuraz İsmayılov (MOİK) 8:15
Bürünc medal görüşü - Ramil Usubov (Olimpsport) - Əli İsayev (Atasport) 0:10
1/2 final - Teymuraz İsmayılov (MOİK) - İslam Abuyev (Atasport) 0:10
1/2 final - Rahid Həmidli (Gömrükçü) - Əli İsayev (Atasport) 7:5
1/4 final - Fehruz Termişi (Sumqayıt-Təhsil) - Teymuraz İsmayılov (MOİK) 4:12
1/4 final - İslam Abuyev (Atasport) - Mahir Əliyev (Zenit) 10:0
1/4 final - Rahid Həmidli (Gömrükçü) - Ramil Usubov (Olimpsport) 11:0
1/4 final - Xasay Yusifov (Gəncə) - Əli İsayev (Atasport) 0:11







Oxu 6582 dəfə

Add comment


Security code
Refresh